Boyler
Hizmetlerimiz
Boyler
Boyler

Öncelikle bilmeyenler için boyler hakkında kısaca bilgi vererek başlayalım. Boyler nedir? Boyler ne işe yarar? Tüm bu sorular ve boyler çeşitleri hakkında kısaca bilgi sahibi olalım. Eminmir Isı Sistemi olarak boyler tesisatı ihtiyaçlarınız için 30 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini esas alan ilkemiz ve deneyimli personellerimizle üst düzey hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. Eminmir Isı Sistemleri olarak tüm boyler tesisatı işlemlerinizi iki yıl garantili olarak sağlamaktayız.

Binalarda kullanılan sıcak su, çeşitli yöntemler kullanılarak elde edilmektedir. Merkezi sistemi bulunmayan kısmen küçük yapılarda ise bu görevi kombi, şofben gibi küçük sistemler tarafından karşınalır. Toplu yaşama alanlarında sıcak su kullanımı için birçok merkezi sıcak su hazırlama sistemi geliştirilmiştir. Özellikle su tüketiminin çok olduğu otel, fabrika, hastane, apartman gibi yerlerde merkezi sıcak su hazırlanarak hem enerji hem de insan tasarrufu sağlanmaktadır. Farklı ısı kaynaklarından elde edilen suyun depolanması, ihtiyaç duyulduğu kadar kullanılmasında sahneye boyler çıkmaktadır. Boyler (boiler) sıcak suyu kullanıma hazırlayan cihazlara verilen isimdir. Buhar kazanı, güneş kollektörü ve ısı pompası gibi cihazlar su kazanı sınıfında gösterilebilir. Boyler iki farklı çeşitte bulunmaktadır; gömlekli boylerler ve sepatinli boylerler.

Gömlekli boylerler, iç içe geçirilmiş iki adet silindirden oluşmaktadır. Genel olarak binalardaki sıcak su ihtiyacını karşılar. Genel olarak kalorifer kazanları kullanılır. Üç tip gömlekli boyler çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; sabit aynalı, burunlu ve sökülebilir bombeli aynalı boylerlerdir. Yetmiş ve doksan derece arasında olan ısıtma sistemlerinde kullanılır. Ayrıca basınç seviyesi 25 mSS’nu (2,5 atü) geçmeyen tesisatlarlarda kullanılmalıdır. Aksi takdirde sorun yaşanır ve iç cidarda çökme meydana gelir.

Sepatinli boylerler ise boyunlu ve sökülebilir bombeli aynalı olarak ikiye ayrılır. Bu tip boylerler çelik, bakır borulu ve sacdan bükülerek oluşmaktadır. Kullanım ihtiyacına uygun olarak yatay ya da dikey olarak imal edilebilmektedir. Büyük hacimli boyler sökülebilir bombeli aynalı olarak yapılmaktadır. İç kısımlarında bulunan borudan yapılmış tek serpatinli boyler ve çift serpatinli boyler bulunmaktadır.

Özetle boyler seçimleri kullanış amaçlarına göre değişkenlik göstermektedir. Size uygun olan boyler seçimi konusunda alanında deneyimli personellerimizden çekinmeden destek alabilirsiniz.

İletişime Geç