Karafırın Tesisatı
Hizmetlerimiz
Karafırın Tesisatı
Karafırın Tesisatı

Karafırın tesisatı, Eminmir Isı Sistemleri güvencesiyle tarafımızdan iki yıllık hizmet garantisi ile gerçekleştirilmektedir. Sektördeki otuz yılı aşkın tecrübemiz, deneyimli personellerimiz ve kalifiye elemanlarımız ile ihtiyacınız olan tüm tesisat işlemleri için çalışmalarımıza devam ediyor. Müşteri memnuniyetini alan hizmet politikamızla önceliğimiz her zaman sizsiniz. Tesisat işleminin ne denli hassas ve ustalık gerektiren bir işlem olduğunu biliyoruz, Eminmir Isı Sistemleri olarak en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz. Karafırın tesisatı hakkında yüksek standartlarda hizmet almak ya da aklınıza takılan sorular hakkında bize çekinmeden danışabilirsiniz. İletişim sayfamızda bulunan telefon numarası üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Karafırın (odunlu fırın adıyla da biliniyor), yaklaşık olarak dört-altı metre ila üç-beş metre arasında değişen tabana sahiptir. Tavanı yapı olarak kubbe şeklindedir. Tavan yüksekliği ise yaklaşık olarak bir metredir. Ateş tuğladan örme pişirme fırınların tesisat işlemleri, alanında deneyimli uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Sektördeki otuz yılı aşkın deneyimimizi, müşteri memnuniyetini esas alan ilkemizle birleştiriyor, müşterilerimiz için en uygun olan hizmeti yüksek standartlarda sunuyoruz.

Karafırında pişirme işlemleri yapılmadan önce, 280 ila 300 derece arasında bir sıcaklıkla ısıtılmalıdır. Bu ısıtılma işlemi kapaklar kapatılarak gerçekleştirilmelidir. 280-300 derece arası bir sıcaklıkta ısıtılan karafırın, beş ya da on dakika sonra pişirmeye hazır hale gelir. Çünkü iç kısımda bulunan ateş tuğlaları yeterli ısıya ulaşmış, pişme işlemi için uygun hale getirilmiş olur. Pişirme işlemi tamamlandıktan ve fırın boşaltıldıktan sonra aynı işlem tekrar edilmelidir.

Karafırınlarda doğalgaz tesisatı da oldukça yaygın kullanılan bir sistemdir. Bu amaç için imal edilen brülörler, “TSE Özel İnceleme Raporu” alınarak TSE tarafından kabul gören şartlara uygun olmalıdır.
Brülörler, hava ile yakıtın karıştırılarak yakılmasını sağlayan bir yanma mekanizmasıdır. Kullanılan yakıt cinsine göre brülörler çeşitlere ayrılır.

Normalde brülörler, uluslararası standartlara ve TSEK veya TSE belgelerine sahip olmadığından ötürü, doğalgaz kullanımına uygun değildir. Bu sebeple karafırın tesisatınız için özel bir baca sistemi yaptırmanız ve bu baca sistemi için gerekli belgeleri almanız gerekmektedir. Süreç hakkında deneyimli personellerimiz ve kalifiye personelimiz ile birlikte üst düzey hizmetlerimizden faydalanmak bir telefon kadar uzağınızdayız.

İletişime Geç