Kazan
Hizmetlerimiz
Kazan
Kazan

Eminmir Isı Sistemi olarak kazan tesisatı ihtiyaçlarınız için 30 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini esas alan ilkemiz ve deneyimli personellerimizle üst düzey hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. Eminmir Isı Sistemleri olarak tüm kazan tesisatı işlemlerinizi iki yıl garantili olarak sağlamaktayız.

Kazan, merkezi ısınma sistemine sahip her yerde kullanılan demirbaş ekipmanlardan biridir. Yakıttaki kimyasal, ısıya çevrilir. Yakıttaki kimyasalı ısıya çeviren sistem kazandır. Kazan, ısınma işleminde elde edilen ısıyı dağıtıcı görevi üstlenmektedir. Üretilen ısı, borular aracılığıyla tüm binaya dağıtılır. Radyatör, konvektör gibi cihazlarla ısıtılan sistemi merkezi ısınma sistemi adıyla biliyoruz. Özetle kazan, kalorifer tesisatının en önemli kısımlarından biridir.

Kalorifer tesisatlarında üretilen ısıyı dağıtan mekanizmaya kazan denir. Kazanlarda birden fazla yakış çeşidi kullanılabilmektedir. Katı, sıvı ya da gaz yakıtları kazanda kullanılabilir ve kazan aracılığıyla potansiyel enerji ısı enerjisine dönüştürülür. Tesisatta bulunan borulara ilerleyen sıcaklık ısıtıcılara gider ve görevini tamamlar. Bu işlem tekrar tekrar devam eder. İşlem devam ettikçe ısınma sistemi yüksek verimlilikte çalışmaya devam eder.

Sistemin yüksek verimlilikte çalışmaya devam edebilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan birincisi kesinlikle malzeme kalitesidir. Uzun vadede sorun yaşamamak için kaliteli malzemeler tercih edilmelidir. İkincisi ise birincisi kadar önemli olan, uzman kişilerden hizmet alınması gerekliliğidir.

Kazan tesisatında en ufak hataya bile yer yoktur. Bu yüzden tesisat ihtiyaçlarınız için alanında uzman kişilerden destek almanızı tavsiye ediyoruz. Sektördeki otuz yılı aşkın tecrübemiz ve profesyonel ekibimiz ile birlikte bizlerden çekinmeden destek alabilirsiniz. Tüm tesisat işlemleri tarafımızdan iki yıl garantili olarak yapılmaktadır.

Kazanlar yerleştirildikleri alanlarda kolay ulaşılabilir şekilde konumlandırılmalıdır. Bina bacasına olabildiğince yakın olması gereken kazanlar, yeterli havalandırma sistemine de sahip olmalıdır. Ancak kazanlar, genellikle en uygun yer olan bodrum katına yerleştirilir. Eğer müsait bir alan varsa, müstakil bir alana da yerleştirilebilir. Kazanı nereye yerleştireceğiniz konusunda fikriniz yoksa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Kazan çeşitleri kullanılan malzemenin cinsine ya da yakıcın cinsine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı kullanımlara uygun olarak tasarlanmış birçok kazan türü bulunmaktadır.

İletişime Geç