Merkezi Sistem
Hizmetlerimiz
Merkezi Sistem
Merkezi Sistem

Eminmir Isı Sistemi olarak merkezi sistem tesisatı ihtiyaçlarınız için 30 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini esas alan ilkemiz ve deneyimli personellerimizle üst düzey hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. Eminmir Isı Sistemleri olarak tüm merkezi sistem tesisatı işlemlerinizi iki yıl garantili olarak sağlamaktayız.

Merkezi ısıtma sistemi, tüm binanız bir merkeze bağlı olarak ısıtılmasına verilen genel addır. Çoğunlukla apartmanlarda ve kamu binalarında merkezi ısıtma sistemi kullanılır. Binalarda, Enerji Performans Yönetmeliği esas alındığında, 2000m2 aşkın tüm yapılarda merkezi ısıtma sistemi kullanılması zorunlu hale getirilmiştir.

Merkezi ısıtma sistemine sahip olan tüm apartmanlarda, her dairenin kullandığı kadar ödemesini sağlayan bir pay ölçer sistem bulunur. Günümüzde özellikle eski tip yapılarda, ay boyunca tüketilen ısının hane başına bölündüğü de görülmektedir. Bazı sitelerde, site yönetmeliği gereği ısınma bedeli aidata dahil edilir. Kişi, ödediği aidat bedeline dahil olarak ısınma hizmetlerinden faydalanır.

Ancak günümüzün en çok kullanılan yöntemi ısı pay ölçer sistemidir. Pay ölçer sistem, herkesin tükettiği kadar ısıyı ödemesini sağlayan bir sistem olduğundan dolayı kişiler tarafından da en çok sevilen (aynı zamanda tercih edilen) bir sistemdir. Tesisatın enerji kaynağı olan kazanlar, güvenlik ve kullanım açısından en doğru noktaya konumlandırılmalıdır. Genel olarak en sık kullanım alanı ise bulunduğu binanın en alt yani bodrum katıdır.

Merkezi ısıtma sistemleri, ısıtma ve sıcak su temini konusunda işlev gören sistemlerdir. Kombi gibi kişisel ısıtma sistemlerinden farklı olarak, isminden anlaşılacağı üzere tek bir haneyi değil, komple tesisatın içerdiği alanı ısıtmaktadır.

Merkezi ısıtma sistemleri, kazanlar, boylerler, genleşme tankları, brülörler, kontrol teribatı ve elektrik panoları, pompalar, karışım ve balans vanaları, bacalar gibi bileşenlerde oluşmaktadır. Ciddi ustalık ve uzmanlık gerektiren merkezi sistemler, deneyimli kişiler ya da kurumlar tarafından yapılmalıdır. Yapılacak ufak bir hata, her an çok ciddi sorun olabileceği anlamına gelir. Sektördeki otuz yıllık deneyimimiz ile müşterilerimizin yüksek standartlarda hizmet almasını sağlamakla kalmıyor, tüm tesisat işlemleri için iki yıllık hizmet garantisi veriyoruz. Merkezi ısıtma sistemi konusunda size en uygun seçenekler için bizi arayın; sizin için en uygun çözümleri üretelim.

İletişime Geç