Oda Termostatı
Hizmetlerimiz
Oda Termostatı
Oda Termostatı

Oda termostatı, konfor ve tasarruf sağlayan hayat standartlarını yükselten bir sistemdir. Peki nedir bu oda termostatı? Oda termostatı, ortamdaki sıcaklığın kullanıcının belirlediği sıcaklık derecesini sabit tutmak için kombiyi ortamın ihtiyacı kadar optimum sürede çalıştıran bir mekanizmadır. Böylelikle orda termostatı kullanan kullanıcılar hem doğalgaz faturası hem de elektrik faturasında tasarruf etmiş olur.

Eminmir Isı Sistemi olarak oda termostatı ihtiyaçlarınız için 30 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini esas alan ilkemiz ve deneyimli personellerimizle üst düzey hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. Yüksek kalitede hizmetlerimizden ve uzman personellerimizden hizmet almanın ayrıcalığını yaşamak için bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Peki oda termostatı kullanıp kullanmayacağınızı nereden anlayacaksınız? Buna nasıl karar vereceksiniz? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki; oda termostatı kullanılmayan kombiler, cihaz üzerindeki ayar düğmeleri aracılığıyla ayarlanan sıcaklık ayarını referans alarak çalışmaktadır. Ortamda bulunan ısı ihtiyacı, sadece tesisat suyunun soğuması ile anlaşılabilmektedir. Pompa, ısıtma devresi açık olduğu sürece, çalışmaya ve elektrik üretmeye devam etmektedir. Bu çalışma şekli oda termostatında olduğu gibi hassas sonuçlar vermemektedir. Bu yüzden oda termostatı kullanılmayan kombiler gereğinden fazla çalışmaktadır. Bunun da bazı negatif handikapları vardır. Şimdi de oda termostatı kullanılmama durumunda meydana gelebilecek negatif etkilere biz göz atalım.

Oda termostatının hem zamandan hem de faturadan tasarruf ettirdiğini öğrendik. Düz mantık olarak baktığımızda oda termostatı kullanılmadığında hem zamanda hem de faturalarınızdan tasarruf etmeyeceğini anlayabilmek mümkün. Oda termostatı kullanılmayan kombiler, gereğinden fazla çalışırlar. Bu da doğal olarak daha çabuk eskimeye ve deforme olmasına sebebiyet verir. Bu sayede kombileriniz daha kısa süre içinde yıpranır. Ayrıca yakıt ve elektrik tüketimi olarak daha fazla tüketim gerçekleşmesine sebebiyet verir.

Evin sıcaklığı ayarlanırken dış ısı kaynakları da göz önünde bulundurulmalıdır. Oda termostatı sayesinde sizin ekstra hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz. Özellikle bahar aylarında hepimizin bildiği üzere güneş yüzünü göstermeye başlar. Dış ısı kaynakları dediğimiz de tam olarak budur. Güneş ışığı verdiği ısı sebebiyle hanedeki ısıyı ciddi olarak etkiler. Oda termostatı ortamdaki sıcaklığı algılar ve kombiyi durdurarak gereğinden fazla kullanımı önlemiş olur.

Oda termostatlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Hatta günümüzde gelişen teknoloji sayesinde wifi olarak çalışan termostatlara dahi denk gelebilirsiniz. Ancak her oda termostatı her kombiye uygun değildir. Bu konuda alanında uzman ve bilgili kişilerde yardım almanız gerektiğini unutmayın.

Kombiliniz için en uygun olan modeli bulduktan sonra enerji tasarruf düzeyi, montaj seçenekleri, uzaktan erişim desteği ve çalışma prensibi gibi detaylara dikkat edilmelidir. Bu konuda hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar veremiyorsanız bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

İletişime Geç