Petek [Radyatör]
Hizmetlerimiz
Petek [Radyatör]
Petek [Radyatör]

Petek (Radyatör) montajı, ev ya da işyerinde bulunan ısıtıcıların yüksek performansta çalışmasını sağlayan temel bir işlemdir. Petek (Radyatör) montajında ısı kaybı hesapları en ince ayrıntısına kadar yapılır, sistemin minimum enerji kaybında çalışması için gerekli işlemler uzman personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

Eminmir Isı Sistemleri olarak alanında uzman, deneyimli personellerimizle birlikte 30 yılı aşkın tecrübemizi müşterilerimize hizmet olarak sunmaya devam ediyoruz. Petek (Radyatör) montajı hakkında her türlü sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Uzun yıllardır çeşitler ısıtma sistemleri geliştirilmiştir. Üretilen ısıtma sistemlerinin isimleri, üretildiği malzemeye göre değişkenlik göstermektedir. Her malzeme her sistem için maksimum verim sağlamadığından, ısıtma sistemlerine göre en uygun malzemeler, yapılan araştırmalar sonucunda belirlenmiştir. Dilimli, panel, borulu, kanatlı, sıcak hava apareyleri ve borulu ısıtma sistemleri döküm, çelik ya da alüminyum malzemesinden yapılabilmektedir. Dökme dilimli petek ve panel radyatörler evlerimizde en çok kullandığımız petek (radyatör) çeşididir.

Özellikle eski tip yapılarda sıkça kullanılmış olan radyatörler, dökme dilimli radyatörlerdir. Bu petekler dilimlenebilmesi ve değiştirilebilmesi gibi avantajlara sahiptir. Ağırlık bakımından en ağır petek tiplerinden biri olan dökme radyatörler işçiliği en zor olan radyatörlerdendir. Tüm petek (radyatör) montajı işlemleri tarafımızdan iki yıl garantili olarak yapılmaktadır. Alanında uzman, deneyimli ekibimizle tüm petek montajı işlemleriniz için bizimle iletişime geçerek tüm merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Panel radyatörler, dökme tip radyatörlere göre daha hafiftir. Ayrıca görüntü olarak daha estetik bir görünüme sahiptir. Günümüzde, özellikle yeni yapılarda genel olarak panel radyatörler kullanılır. Bu radyatörler dökme radyatörlere göre daha basit içliğe sahiptir ve daha hafiftir.

Radyatör montajı yapılacak ev ya da işyerinde, montajı yapılacağı alana göre kullanılacak teknikler değişiklik gösterebilmektedir. Bunlardan biri ise; ısıtıcı asma işlemidir. Isıtıcı asma işlemi yapılmadan montaj yapılacak yerin önceden hazırlanması gerekir. Önceden belirlenen alana radyatör konsolu önceden monte edilmelidir. Yapılacak montaj işleminde duvar ile petek arasında olan mesafe gibi dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bu işlem alanında uzman, deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

İletişime Geç