Radyant
Hizmetlerimiz
Radyant
Radyant

Radyant ısıtıcılar infared ısıtıcılar olarak bilinmektedir. Doğadan ilham alan radyant ısıtma sistemleri, diğer alışılmış ısıtma sistemlerine göre daha farklı bir çalışma sistemine sahiptir. Radyant ısıtma sistemleri, doğrudan temas üzerine kurulmuş olup, kişinin doğrudan ısınmasını sağlayan sistemlerdir. Sistemin çevresini ısıtması gibi bir görevi yoktur. Sadece kişileri ya da çeşitli objeleri ısıtması üzerine tasarlanmıştır. İki tipte radyant ısıtıcı sistemi bulunmaktadır. Bunlar düşük yoğunluklu radyant ısıtıcılar ve yüksek yoğunluklu radyant ısıtıcılar olarak ikiye ayrılmaktadır.

Radyant ısıtma sistemleri sayesinde büyük ölçüde enerji tasarrufu elde edilmektedir. Bu sistem ısı kaybının çok olduğu ya da enerji tasarrufu yapılmak istenen bölgelerde kullanılmaktadır. Özellikle büyük ve geniş alanlarda işlevini belli etmektedir. Depo, stadyum ya da fabrika gibi alanlarda çok büyük, çok geniş ya da çok yüksek alan sınıfına girmektedir. Bu tip mekanlarda tüm ortamın ısıtılması kadar sadece gerekli alanların ısıtılması gerekmektedir. Radyant ısıtma sistemleri enerjiden büyük ölçüde tasarruf sağladığı için bu tip yerlerde kullanılmaktadır.

Eminmir Isı Sistemi olarak radyant ısı sistemleri ihtiyaçlarınız için 30 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini esas alan ilkemiz ve deneyimli personellerimizle üst düzey hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. İhtiyacınız olan radyant sistemleri hakkında ya da merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Deneyimli personelimiz tarafından yapılan tüm tesisat işlemleri, iki yıl boyunca garanti altındadır.

Açık havalarda ya da kapısı sıkça açılıp kapanan mekanlarda ısıyı korumak mümkün değildir. Radyant ısı, hava tarafından hiçbir şekilde değiştirilemez. Bu sebeple büyük alanlarda kullanılmaktadır. Sıcaklığın sık sık değiştiği mekanlar, radyant ısıtma sisteminin ideal kullanım alanları arasına girmektedir.

Az önce ikiye ayrıldığını belirttiğimiz radyant ısı sistemleri, kendi aralarında da birkaç sınıfa ayrılmaktadır. Örneğin düşük yoğunluklu olanlar, tek yakıcılı ve çok yakıcılı borulu olarak ikiye ayrılır. Yüksek yoğunluklu olanlar ise D, E, F, H tipi olmak üzere dörde ayrılır. Radyant ısı sistemleri hakkında merak ettikleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

İletişime Geç