Şofben
Hizmetlerimiz
Şofben
Şofben

Eminmir Isı Sistemi olarak şofben tesisatı ihtiyaçlarınız için 30 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini esas alan ilkemiz ve deneyimli personellerimizle üst düzey hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. Eminmir Isı Sistemleri olarak tüm şofben tesisatı işlemlerinizi iki yıl garantili olarak sağlamaktayız. Eviniz ya da işyerinize uygun şofben seçenekleri arasında karar vermekte güçlük çekiyorsanız bize danışabilirsiniz. Alanızda uzman ekip arkadaşlarımız, müşterilerimiz için en uygun şofben seçimlerini yapmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Ek olarak Eminmir Isı Sistemleri bünyesinde şofben satışlarımız da bulunmaktadır.

Şofben, doğalgaz ya da LPG ile çalışan, anlık ve sürekli olarak sıcak su üreten cihazlara genel olarak verilen addır. Şebeke suyuna bağlı olarak çalışan şofben, genel olarak gaz ve elektrikle aktif edilmektedir. Ayrıca sıcak suyu en kısa sürede musluğu ulaştıran bir cihazdır.

Şofbenler, evde ya da işyerinde kullanılabilmektedir. Banyo ve mutfaklarda kesintisiz sıcak su elde etmek için kullanılan cihazlara şofben denir. Ayrıca gazlı ya da elektrikli olarak iki şekilde kullanılmaktadır.

Şofben, anlık ve sürekli olarak sıcak su üreten bir cihazdır. Yanma için gerekli olan oksijen, bir fan yardımıyla dış ortamdan alınır. Dışarı çıkan egzoz ise, yanma işlemi gerçekleştikten sonra ortaya çıkan egzoz dış havalandırma bacasından atılıyor. Elektrikli şofbenlerde ise durum biraz değişik.

Şofbenlerin ani su ısıtıcısı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Elektrikli şofbenler doğalgaz ve sıvılaştırılmış LGP ile çalışmaktadır. Şofbeni oluşturan ana elemanlara gelecek olursak;

  • Kanatlı borulu su ısıtıcısı,
  • Gövde, su ve gaz borularıdır
  • Atmosferik brülörlü yanma odası,
  • Gaz kontrol ve güvenlik elemanlarıdır.

Peki ya termosifonlar? Termosifon, evde ya da işyerinde kullanılabilecek bir su ısıtıcı ürünüdür. Doğalgaz şofbenleriyle farklıları ise; doğalgaz şofbenleri anlık ve sürekli sıcak su üretirken termosifonlar, içinde bulunan haznesi kadar sıcak su üretmektedir. Depoda ısınan sıcak su kullanıldıktan sonra musluklardan soğuk su akmaya başlar. Tekrar sıcak su kullanabilmek için termosifonun tekrardan suyu ısıtmasını beklemek gerekmektedir. Şofbenler, termosifonlara göre daha pratik ve hızlı bir şekilde sıcak su ihtiyacına cevap veren ürünlerdir.

İletişime Geç