Yangın Spink Tesisatı
Hizmetlerimiz
Yangın Spink Tesisatı
Yangın Spink Tesisatı

Yangın sprink tesisatı, yaygın olarak yangın söndürme sistemleri olarak da bilinmektedir. Yangın her alanda çıkma ihtimali olan oldukça tehlikeli bir afettir. Önlem alınmadığı durumlarda ise çok ciddi can ve mal kayıplarına neden olmaktadır. Bu yüzden olası yangın ihtimallerine önceden önlem almak çok önemlidir. Yangın sprink tesisatı, yangınlarda çok ciddi zararlar alınmasını engellemek adına yapılan bir yangın söndürme tesisatıdır.

Eminmir Isı Sistemi olarak yangın sprink tesisatı (yangın söndürme sistemi) ihtiyaçlarınız için 30 yılı aşkın tecrübemizle müşterilerimize yüksek standartlarda hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini esas alan ilkemiz ve deneyimli personellerimizle üst düzey hizmet için var gücümüzle çalışıyoruz. Eminmir Isı Sistemleri olarak tüm yangın sprink tesisatı (yangın söndürme tesisatı) işlemlerinizi iki yıl garantili olarak sağlamaktayız.

Yangın söndürme tesisatlarının birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Yangın sprink tesisatları ise en yaygın kullanılan yangın söndürme çeşitlerinden biridir. Yangına erken ve doğru müdahale edilmesi yangın sprink sistemi tarafından sağlanmaktadır. Oldukça kullanışlı olan bu sistemler, yangının erken tespit edilmesini sağlıyor ve söndürme işlemini gerçekleştiriyor. Birden fazla yangın söndürme sistemi var demiştik. Bunlar; sus sistemler, kuru sistemler gazlı sistemler ve davlumbaz söndürme sistemleridir. Yangın söndürme tesisatlarının birden farklı çeşitleri olsa da bütün sprink sistemler temelde aynı çalışır.

İhtiyacınız olan alan için en uygun yangın söndürme sistemini seçme konusunda alanında deneyimli, uzman ekibimizden destek almaktan lütfen çekinmeyin ve bizimle iletişime geçin.

Sprink sistemi, yangın başlar başlamaz devreye giren bir yangın söndürme sistemidir. Sistem yangını algıladıktan sonra sprinkler aracılığıyla su ya da farklı bir söndürücü maddeyi püskürtmeye başlar. Böylelikle yangına en erken müdahale edilmiş olur. Bu sayede meydana gelebilecek büyük hasarlar yangın sprink tesisatı sayesinde önlenmiş olur. Çünkü yangın, çıktığı alana göre çok çabuk yayılabilir. Kısa süre içinde ciddi hasarlar hatta can kayıplar meydana gelebilir. Doğru projelendirilmiş bir sprink sistemi sayesinde çok büyük zararların önüne geçilebilmektedir.

Sprink sistemi kurulacağı alana göre farklılıklar gösterebilir. Örneğin; yangının kısa sürede yayılma ihtimali olan yerlerde sulu sistemler daha avantajlıdır. Donma ihtimali olan yerlerde ise hem sulu hem kuru sistemler kurulabilir.

Sprink tesisatı montajı alanında uzmanlaşmış, deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Tesisatın kusursuz çalışması için montajda hataya yer yoktur. Olası bir ihmal, çok ciddi sorunlar çıkmasına sebebiyet verebilir.

İletişime Geç